Życie jest
darem Boga.
Darem, którym tylko Bóg może obdarzać.
I Bóg w swojej pokorze dał mężczyźnie i kobiecie zdolność współpracy z Nim
w przekazywaniu życia.

Matka Teresa z KalkutyUmowa   autor: Róża, rycerka z Krosna

Zawierzyłam swoje życie Niepokalanej w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w 2002 r. Uczyniłam to kierowana zachwytem osobą Maryi jako Matki i odkryciem, że już od dawna jest przy mnie blisko, opiekuje się mną.

Gdy odmówiłam Akt zawierzenia, pomyślałam sobie: "To się oddałam, sprawa zamknięta". Jakże bardzo się myliłam! Przygoda dopiero się zaczynała. Nawet nie przeczuwałam, co to znaczy znaleźć się w szkole Maryi. Od razu Niepokalana Mamusia posłała mnie na rekolekcje, abym pogłębiła swoje oddanie i zapisała się do MI. Wtedy też podjęłam Duchową Adopcję dziecka poczętego. A potem to już poszło ekspresowo - zagoniła mnie Maryja do roboty. Nawet nie wiem, kiedy zaangażowałam się w sprawy Niepokalanej, w Jej Rycerstwo. "Ja zajmuję się Twoimi sprawami, a Ty zajmij się moimi" - mówiłam do Maryi. Bardzo opłaca się taka umowa.

Zawierzenie Niepokalanej sprawia, że czuję się bezpiecznie, jestem pełna pokoju. Wszystko, co mnie spotyka, przechodzi przez Jej ręce, więc mogę to spokojnie zaakceptować. We wszystkim widzę Jej działanie. Jednocześnie to, co robię, oddaję Jej. Św. Maksymilian mówił, że jeśli będziemy Niepokalanej całkowicie oddani, to nasze czyny, choć może nie ze złej woli, ale złe, Ona naprawi i co więcej na większe dobro obróci. Te słowa dodają mi odwagi. Dzięki oddaniu się Maryi podejmuję się spraw, których dawniej unikałam, bo uważałam, że są dla mnie za trudne. Od o. Kolbego uczę się, że przy pomocy Niepokalanej możemy wszystko. Codziennie odmawiam Akt oddania się Niepokalanej i moim pragnieniem jest być z każdym dniem coraz bardziej Jej.

Jeśli jesteś w stanie błogosławionym i szukasz wsparcia, możesz zadzwonić pod następujące numery telefonów:
Telefon nadziei - 0800 112 800 (bezpłatny, pn.-pt. w godz. 15.00-7.00, pozostałe dni - całą dobę)
Jasnogórski Telefon Zaufania - 034 365 22 55 (w godz. 20.00-24.00) Kontakt z Webmasterem: mi3@neostrada.pl