Wybrane artykuły zamieszczone w miesięczniku katolickim
"RYCERZ NIEPOKALANEJ"


RN nr 1/1987 O "duchową adopcję" zagrożonych   autor: Paweł Milcarek

Przebywając niedawno w Anglii zetknąłem się tam z pewną bardzo ciekawą inicjatywą modlitewną, podjętą - o ile się nie mylę - przez Błękitną Armię Matki Bożej Fatimskiej. Chodzi o tzw. "Duchową adopcję" dzieci nienarodzonych, zagrożonych sztucznym poronieniem. Wiemy, że tysiące lękliwych matek waha się, czy urodzić dziecko, które się w niej rozwija. Inne są już zdecydowane - za dzień, za dwa pójdą do kliniki, aby zadać śmierć. Kto może przekonać lękliwe? Kto może zatrzymać już zdecydowane? Powiedział nam Pan Jezus: "O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię"(J 14,14). Trzeba wierzyć Panu Jezusowi, a za wiarą muszą iść konkretne przedsięwzięcia.

więcej »RN nr 3/2005 Zostań obrońcą życia   autor: O. Bogumił Talarek OFMConv

W każdej minucie i sekundzie, w niezliczonych i nieznanych miejscach, z woli Ojca Niebieskiego dokonuje się cud poczęcia człowieka. Przerażająca jest świadomość, że nie wszystkie poczęte dzieci doczekają się swoich narodzin. Na skutek zmowy rodziców i lekarza zostaną zgładzone, zanim ujrzą ten piękny świat. Dziecko wzrastające pod sercem matki w atmosferze negatywnego stosunku do niego odczuwa zagrożenie i lęk o swoje życie.

więcej »RN nr 6/2006 Piotr Jan Paweł Maria   autor: Franciszka

Miłość jest o wiele bardziej twórcza niż zamknięcie się w samym sobie czy cierpienie w samotności i zmartwieniu.

Od kiedy dowiedzieliśmy się o niebezpiecznym niedorozwoju nerek naszego nie narodzonego dziecka, złożyliśmy wszystko w ręce Maryi. Podzieliłam się tym cierpieniem z innymi, prosząc o modlitwę. Czułam się niegodna tego wielkiego planu, jakim Bóg mnie obdarzył. Pokochałam to dziecko we mnie, mimo że nie wiedziałam jeszcze, czy będzie to chłopczyk czy dziewczynka. Kochałam je za tę zadziwiającą odwagę i chęć przyjścia na świat. Lekarz przygotował nas na przedwczesną śmierć "płodu". Mówił o nim jako o dziecku nieuleczalnie chorym.

więcej »RN nr 6/2006 Małe jest piękne   autor: Aleksandra Wojtyna

Mimo że jesteśmy młodym małżeństwem, doznaliśmy już wielu łask od Miłosiernego Ojca. Dzięki Niemu zrealizowało się największe pragnienie naszych serc: urodziło nam się dzieciątko. To Bóg zadecydował o jego poczęciu i o przyjściu na świat. Przyjęliśmy Jego Wolę z radością, ale i z obawami. Czy jesteśmy już gotowi na przyjęcie dziecka? Czy Pan Bóg uznał, że jesteśmy już dojrzali? Takie i inne myśli chodziły nam po głowie.

więcej »

Jeśli jesteś w stanie błogosławionym i szukasz wsparcia, możesz zadzwonić pod następujące numery telefonów:
Telefon nadziei - 0800 112 800 (bezpłatny, pn.-pt. w godz. 15.00-7.00, pozostałe dni - całą dobę)
Jasnogórski Telefon Zaufania - 034 365 22 55 (w godz. 20.00-24.00) Kontakt z Webmasterem: admin@maryjni.pl